top of page
rainbow.jpg

סדנאות ציאנוטיפ

הדפס שמש שחול

סדנאות קרובות במבשרת ציון

שוב קיץ ושמש, הזמן הכי מתאים להכין הדפסות שמש כחולות ובוהקות. כל הדפסה ייחודית ומיוחדת שתרצו לרוץ ולמסגר. ניצור ברכות, ויצירות אמנות מרשימות מאוד. נמרח חומר רגיש לאור על נייר, נניח נגטיב או חומרים מהטבע או חפצים עם שקיפויות שונות ונחשוף את הנייר לשמש. אביא איתי שפע של חומרים מהטבע ותוכלו להביא איתכם גם כמובן. נוסיף כמה תבלינים בדרך ליצירת הדפס מעניין יותר. אח"כ נפתח את ההדפס במים ונייבש.

במפגש כל אחת תקבל 3 דפי A4. אפשר גם לחתוך ולהדפיס בגודל A5.

עלות למשתתפת. 290 ש''ח למשתתפ/ת.

אפשר להגיע למפגש אחד או יותר, בכל מפגש אסביר על התהליך מההתחלה ומי שמכירה את ההדפס תוכל להדפיס עצמאית מתחילת המפגש. יש הנחה להשתתפות ביותר ממפגש אחד. (220 ש"ח לכל מפגש נוסף).

 

הסדנאות מיועדות לנוער ומבוגרים יחד החל מגיל 14. מגיל 12 בליווי מבוגר.

המפגשים יתקיימו בין השעות 9:30 ל 12:00 בקירוב. בתאריכים:

יום שני 10.7. יום שלישי 18.7. יום שישי 21.7. יום ראשון 23.7.

בואו בהנאה גדולה.

צרו קשר להזמנת סדנה לארגונים ואירועים פרטיים

ציאנוטייפ, הדפס שמש או Blue Print, כל השמות האלה מתייחסים להדפסים הכחולים היפיפיים שנוצרים בזכות קרינת UV בזמן החשיפה לשמש.
בסדנאות נכין הדפסות ייחודיות - כל הדפסה היא אחת ויחידה- שתוכלו למסגר, לתת כברכות ומתנות למי שאתם אוהבים.
זה עובד ככה: מערבבים תמיסות מוכנות של פריק אמוניום ברזל ציטרתי ירוק, יחד עם אשלגן פריציאני כתום. למה יחד? כשהם לבד הם לא מעניינים אבל כשהם יחד הם נהיים רגישים לקרינת UV, וזה מה שמעניין אותנו. את התמיסה הירקרקה המאוחדת נמרח בשכבה אחידה על ניירות לצבעי מים. נניח על המשטחים חפצים במידת שקיפות שונה, עלים ופרחים, ונגטיבים. נחשוף את הנייר או הבד עם החפצים שמעליו לשמש ישירה ומיד אח"כ נשטוף את הנייר או הבד במים. וזהו.
כמה פשוט זה נשמע אך כמה מיומנות, אפשרויות ויצירתיות התהליך הזה מבקש. והתוצאות מרהיבות בהתאם. בסדנאות החד יומיות נדפיס על 3 דפים הדפסים עם חומרים מהטבע ומנגטיבים. בסדנאות הארוכות ובסדנאות המתקדמות נרחיב ונתנסה בשכלול של ההדפסות בעזרת תבלינים, ניילון, שילובים של נגטיבים וחומרים מהטבע, שילוב של צבעי מים ועוד'.

 

מי שהמציא את הדפסת השמש בטכניקה הזו הוא סר ג'ון הרשל (כן, בריטי) כבר בשנת 1842 כשניסה לעזור לחברו חובב הצילום- וילאם הנרי פוקס טלבוט, להביס את ממציאי הצילום מצרפת. אנה אטקינס, גם היא חברה של טלבוט, פרסמה שנה אח"כ ספר צילומים בטכניקה זו. הספר הראשון בהסטוריה שלווה בצילומים, היא תיעדה אצות שונות בבריטניה. כבוד!
ניתן לרכוש בזמן הסדנה או באמצעות משלוח, בקבוקים DIY מוכנים. רק לערבב ולמרוח.

 

שני בקבוקים של 100 מ"ל כל אחד, מספיקים להכנת כ- 25 דפי A4.
130 ש"ח + 40 ש"ח משלוח עד הבית.

שני בקבוקים של 200 מ"ל כל אחד, מספיקים להכנת כ- 50 דפי A4.
230 ש"ח + 40 ש"ח משלוח עד הבית.

רכישת תמיסות ציאנוטיפ

סדנאות נוספות

 

העתקת צילום על עץ ומגנט

טכניקה מאוד מהנה שמאפשרת לקחת צילום שהודפס במדפסת לייזר ולהעביר אותו למשטח אחר. אפשר לעשות זאת באמצעות סוג של דבר מיוחד שנקרא מוד פודג'. המראה שמושג הוא ויטאג' בגלל הגימור המעט מקומט ומעט קרוע. לתוצאה אפשר להוסיף צבע, וושי טייפ, נצנצים... מה שנרצה כדי להפוך את הצילום למיוחד מאוד.
 

טכניקות העתקת תמונות
יש אינסוף חומרים ומדיומים שאפשר להעתיק איתם דימויים למשטחים כמו נייר ובד. דימויים שקופים, אטומים, ממדפסות לייזרו דיו, מספרים ומגזינים... הרעיון הוא ליצור קולאז'ים מעניינים ויזואלית שיכולים להתחיל יומן יצירתי מרהיב ביופיו. נתנסה בכל כך הרבה מדיומים וחומרים, דבקים, חותמות, הבלטות, מלא מריחות של כל מיני חומרים ותמיד יתווספו עוד.

bottom of page